Parke yer döşeme çeşitleri arasında en çok tercih edilen bir malzemedir. Parkenin çokça tercih edilme sebeplerinin başında uzunca yıllar bakım istenilmeden kullanılabilir olmasıdır. Parkenin bakımına sistre adı verilir. Sistre ahşap yüzeyin zımparalanarak temizlenme işidir. Sistre sayesinde eskimiş parkeleriniz ilk gün ki gibi parlak ve temiz bir hale gelecektir. Zemine uygulanan parke en az bir insanın ömründen daha uzun süre sistre yapılarak kullanılabilen en uzun ömürlü yer döşemesi biçimidir. Sistre yapılabilen parkelere en az on defa uygulama yapılabilir. Sistre yapılabilen parkelerin böceklenmesi ve çürümesi gibi istenilmeyen aksiliklerin görülmesi neredeyse imkansızdır. Ankara sistre ihtiyacını karşılayacak firmaların azalması ile birlikte piyasada sistre ustası bulmak zorlaşmıştır. Firmamız kurulduğu günden bu yana Ankara da sistre uygulamasını aralıksız yaparak müşterilerini zor durumda bırakmamıştır. Halk arasında sistre uygulamasına: Parke yenileme, Parke silistre, Silistre, parke cilalama, parke bakımı gibi deyimler kullanılmaktadır. Sistre işlemini hiç bilmeyenler için kısaca açıklayalım:

Sistre parke yüzeyin 40 lık, 60 lık zımpara ile zımparalandıktan sonra parke aralarındaki boşlukların parke macunu ile doldurulması ile başlar. Macun kuruduktan sonra 120 lik zımpara ile tekrar zımparalanır. Zımpara işini yapan makinenin adı sistre makinesidir. Sistre makinesi sayesinde parke kusursuz görünüme sahip olur. Sistre makinesinin yanaşamadığı yerler spiral makinesi ile alınarak Zımparalama işlemine son verilir.Parke yüzey temizlendikten sonra selülozik dolgu verniği ile bütün alan verniklenir. Bu işlem sistrenin olmazsa olmazlarından birisidir. Vernik kuruduktan sonra parke yüzey sıfır zımpara ile zımparalanarak yüzey pürüzsüz hale getirilir. En son işlem olarak parke yüzey tozdan arındırılarak cila uygulaması yapılır.

Sistre nin uzunca kullanılması cilanın kalitesine bağlıdır. Biz Ankara sistre olarak çift kompenentli cila uygulaması yaparak müşterilerimizin memnuniyetini kazanmaktayız. Ankara sistre firmamızda çalışan ustalarımızın katılarak fiyata ekstralar sunulmaz. Ankara sistre tamamı profesyonel uygulama yapabilen, sistre hakkında her türlü teknik donanıma ve bilgiye sahip ustalardır. Ankara sistre ustalarımız sayesinde bir iş gününde dairenizi teslim ederek kullanıma hazır hale getirmekteyiz. Ankara sistre firmamızda kullanılan tüm teçhizatlar özenle seçilmiştir. Sistre ustası kadar kullanılan makinelerde çok önemlidir.

Ankara sistre en uygun fiyat garantisi ile hatasız işçiliği ile parke yüzeylerinizi teslim edebileceğiniz güvenilir firmaların başında gelmektedir. Ankara sistre fiyatlandırılması alanın metre karesi ölçülerek hesap edilir. Alanın eni ve boyu çarpılarak metre karesi hesap edildikten sonra firmamızın belirlemiş olduğu bir metre kare fiyatı ile çarpılarak hesaplanır. Ankara sistre de kesinlikle alanın metre karesi dışında artı bir işlem firmamıza danışarak aklınıza takılan tüm soru ve sorunlarınıza cevap bulabilirsiniz.