Sistre, yer döşeme malzemelerinin yüzey kısmına uygulanan işlemlerin tümüne denir. Sistre sayesinde yüzeyde istenilmeyen lekeler tamamen yok etmiş olunur. Halk arasınsa silistre olarak ta bilinen sistre, sistre makinesi ile yapılır. Sistre makinesi profesyonel sistre ustaları tarafından kullanılır. Sistre işi yapan firmalar piyasada oldukça azdır. Piyasada sistre yapan ustalara sistreci veya parkeci denir. Sistre yaptıracak ihtiyaç sahiplerinin tek başvuracakları yer parkecilerdir. Sistre, parkelerin üst kısımlarının zımparalanması daha sonrasında parke aralarındaki boşluk ve çatlakların parke macunu ile doldurulması işidir. Bu işlemlerin sonunda parkelerin yüzeyleri pürüzsüz hale getirilerek selülozik dolgu verniği ile verniklenip en son işlem olarak ta parkeleri parlatmak için kullanılan parke cilacı kullanılır.

Parkeleriniz ne durumda olursa olsun sistre sayesinde parkeleriniz ilk yaptırdığınız gün ki gibi yeni bir görünüme sahip olacaktır. Parke üzerinde oluşan çizikler vernikleme veya cilalama işlemleri ile giderilemez. Çizikleri kaybetmek için parkelerin sistre olması şarttır. Parkelerin üzerindeki cilada uzun müddet çizik kalmış ise cilasız kısımlar bir müddet sonra kararmaya başlayıp yosunlaşmaya başlar. Bu durumda parkeleriniz sistre de yapılsa yosunlaşmış bölümler eski haline gelemeyecektir. Uygun zamanlarda sistre uygulaması yapılan parkeleriniz uzun yıllar yeni kalacaktır. Parkeleriniz çizilme oranının artması yüzeydeki cilanın artık özelliğini kaybetmeye başladığını gösterir.

Zamanında müdahale edilmez ise cilasız kalan kısımlar kararmaya başlar. Bu kararmalar deri üzerindeki yaralara benzer. Nasıl ki yaraya zamanın müdahale edildiği zaman ciltte iz kalmıyor, Parkeye de zamanın da sistre yapıl ise yüzeyde hiç iz kalmadan kusursuz görünüme sahip olmuş olur. Parke sistre cila uygulaması için Ankara sistre firmamıza başvurun. Siz de parkeleriniz de rahat etsin.

Laminat parke doğal ahşap olmadığından dolayı sistre olmaz, cilalanmaz. Laminat parkenin üst yüzeyi kaplama olduğundan dolayı bakıma ihtiyacı yoktur. Kullanımı oldukça rahat ve zahmetsizdir.

Laminat parkeye  sistre uygulanır mı?

Laminat parke yapay bir malzemedir. Yüzeyde çizikler oluşsa da sistre yapmak mümküz değildir. Çünkü sistre parke ...

Ahşap yer döşemeleri isteğe bağlı olarak istenilen renkte boyama uygulaması yapılabilir. Sistre boyama işlemi genelde pinoteksle yapılır. Bu uygulama oldukca zordur. Boyama işlemini yapacak ustaların kesinlikle bu işi çok iyi bilen, eğitimini almış olması gerekmektedir. Sistre boyama işlemi yapılacak yüzeyin pürüzsüz ve temiz olması gerekmektedir. Sistre ...

Sistre uygulamasının istenilen sonuçları vermesi için gerekli işlemlerin tümü sırası ile yapılmalıdır. Bu işlemlerin en önemlilerinden olan sistre macunu sistre ustası tarafından parkenin kendi tozu ile hazırlanarak uygulanır. Sistre macunu en son sistre makinasından çıkan 120 lik dediğimiz tozların yapıştırıcı ve dolğu verniği karıştırılarak hazırlanması ile ...