Parke sistre, doğal ahşaptan üretilen parkelerin sistre makinesi ile zımparalanarak cilalanması işlemine denir. Parke sistre yapan birçok firma olmasına rağmen bu işi kusursuz yapabilecek teknik bilgiye ve donanıma sahip fazla sistreci bulunmaktadır.

Parke sistre uygulaması standartlarına uygun olarak yapılmalıdır.

Parke sistre işlemi sırası ile öncelikle 40 lık zımpara ile silinmelidir. Alan tamamen silindikten sonra 60 lık zımpara ile silinir. Daha sonra parke aralarındaki çatlakları ve boşlukları doldurmak için alan komple macunlanır. Macun kuruduktan sonra makinenin yanaşmadığı yerleri spiral makinesi ile alınır.

Alan tamamen temizlendikten sonra 120 lik zımpara ile tekrar silinir. Zeminde hiç toz kalmayacak şekilde temizlenir, ardından selülozik dolgu verniği ile verniklenir. Dolgu verniği kuruduktan sonra verniklenen alan sıfır zımpara ile zımparalanarak parke üzerindeki pütürler giderilir. Parke sistre de son işlem olarak parke cilalanır. Cila ortalama 12 saatte kurur. Üzerine basılma süresi 24 saattir.

 

ANKARA’da SİSTRE CİLA HİZMETİ VERDİĞİMİZ SEMTLER

Parke sistre uygulamasını en uygun fiyat garantisi ile yapmaktayız. Yenilenen web sitemiz ile bize web den ulaşmak isteyen müşterilerimiz, Ankara parke sistre, Etimesgut parke sistre, Eryaman parke sistre, Elvankent parke sistre, Fatih parke sistre, Sincan parke sistre, Yenikent parke sistre, Çayyolu parke sistre, Ümitköy parke sistre, Bilkent parke sistre, Balgat parke sistre, Çukurambar parke sistre, Yüzüncüyıl parke sistre, Keçiören parke sistre, Demetevler parke sistre, Yenimahalle parke sistre, Küçükesat parke sistre, Çankaya parke sistre, Kurtuluş parke sistre olarak web ten ulaşabilir. İsteklerine en kısa sürede cevap bulabilirler. Parke sistre uygulamasında firmamız her türlü teknik donanıma sahiptir.
Günümüzde sistre olarak tabir edilen uygulamanın asırlardır var olduğunu biliyor musunuz? Asırlardır kullanılan ve hala vazgeçemediğimiz parke yer döşemeleri o zaman dan bu zamana yüzeyleri sistre yapılarak gözlerimizi kamaştıracak kadar güzel görünümü ile evlerimizi renklendirmeye devam ediyor.

3 000 yıllık tarihe sahip olan ahşap yer döşemeleri, asırlardır ...

Ahşap yer döşemelerinde uygulanan sistre ömrü zeminin trafiğine göre kullanılan cilanın özelligine göre değişik. Tek komponentli cilaların ortalama sistre ömrü 5 yıldır. Çift Komponentli bir cilanın sistre ömrü ise yaklaşık 8 ila 10 senedir. Bu verdiğimiz süreler zeminin kullanış amaçına göre değişebilir. İş yerleri ve bürolar ...
Sistre işlemini parkeci olarak tabir edilen kişiler tarafından yapılır. Sistre işi yapan kişiler uzunca yıllar çalıştıktan sonra gereken donanıma ve bilgiye sahip olduktan sonra sistreci olabiliyor. parkelere sistre yapmak oldukça zor ve zahmetli bir iştir. parkelere  Sistre yaparken gereken önem verilmeli bu işin gerçek ...