Ankara sistre, Sistre hakkında her türlü teknik bilgi ve donanıma sahip bir firma olması sebebi ile Ankara nın her yerinde parke sistre cila uygulaması yapmaktadır. Ankara sistre yapmış olduğu kampanyalar ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır.
Sistre, doğal ahşap yer döşemelerinin sistre makinesi ile zımparalanması işidir. Sistre makinesinin alt kısmında zımpara takılabilen bir haznesi vardır. Bu hazneye kalınlığına göre zımparalar takılır.

 

Birinci takılan zımpara sistre için en önemlisidir. Parke birleşim bölümlerinde oluşan kot farklılıklarını gidermeye ve parke üzerinde oluşan çizikleri gidermeye yarar. İkinci takılan zımpara birinci zımparanın izlerini gidermeye yarar. Sistre uygulamasında sıralama çok önemlidir.

İkinci zımparalama işi bittikten sonra parke aralarındaki boşlukları doldurmak için kullanılan macunlama işi yapılır. Macun tamamen kurutulur. Kuruma işi tamamlandıktan sonra üçüncü zımpara takılır.

En son zımpara parkenin yüzeyini tamamı ile kusursuz ve pürüzsüz hale getirir. Sistre makinesi ile yapılan zımparalama işinde çıkan tozlar sistre makinesinin toz biriktirme haznesinde biriktirilir. Sistre macunu en son zımparalamada çıkan parke toz talaşından yapılır. Sistre makinesi 75 kilo ağırlığında demir gövdeli bir makinedir. Sistre makinesi sistre ustaları tarafından kullanılır.

Sistre makinesi büyük bir gövdeye sahip olduğundan dolayı duvara beş santim alana yanaşamaz. Sistre makinesinin yanaşamadığı yerler spiral makinesi ile zımparalanır. Zımparalama işi bittikten sonra parkeler tondan arındırılır. Daha sonra selülozik dolgu verniği ile parke yüzey verniklenir. Vernikleme işi vernik bezi veya rulo ile yapılır. Vernik selülozik olması sebebi ile birkaç saatte kurur. Vernik kuruduktan sonra vernikli yüzey sıfır zımpara ile zımparalanır. Zımparalamadaki maksat cila öncesi yüzeyde pütür kalmamasıdır. Zımparalama işi bittikten sonra alan temizlenir en son iş olarak parkeleriniz cilalanır.

Sistre ortalama bir iş gününde biter. Cila 12 saatte kurur. 24 saat sonunda üzerine eşya koyulabilir alan kullanıma açılabilir. Ankara sistre firmamız kaliteli sistre uygulamasını çok uygun fiyatlar ile birinci sınıf işçilik ve malzemeler ile yapar.