Parke sistre cila uygulaması yapabilmek için teknik bilgi ve donanıma sahip ustalar seçilmelidir. Parke sistre cila standartlarına uygun yapıldığında mükemmel görünüme sahip olur. Parke sistre cila; masif parke, rabıta, lamine, tahta gibi yer döşemelerine uygulanarak yapılır. sistre uygun olan parkeler tamir gerektiriyor ise öncelikle bu sorular giderilmelidir.

 

Parke sistre cila uygulaması sırası ile yapılmalıdır. Öncelikle parke sistre için uygun zamparalar ile zımparalanır ardından aralarındaki boşluklar parke macunu ile doldurulur. Parke macunu sistre den çıkan kendi tozu ile hazırlanarak yapılır. Macun kuruduktan sonra sistre makinesi ile tekrar zımparalanır. Makinenin yanaşmadığı yerler kenar alma makinesi ile alınarak temizlenir. Parke sistre, 40 lık, 60 lık, 120 lik olarak zımpara kalınlığına göre sırası ile yapılmalıdır.

 

Parke sistre uygulaması bittikten sonra alan tozdan arındırılarak selülozik parke dolgu verniği ile verniklenir. Parke dolgu verniği hem parke aralarındaki boşlukların dolmasını sağlar, hem de parke nin dış etkenlerden korunmasını sağlar. Selülozik dolgu verniği uygulanmadan parke cilalama işlemi yapılmaz.Sistre uygulaması profesyonel ustalar tarafından yapılmalıdır.

 

Parke sistre cila uygulamasının olmazsa olmazıdır. Vernik selülozik olması sebebi ile kısa sürede kurur. Kuruma tamamlandıktan sonra verniklenen alan zımparalanır. Zımparalanmasının amacı yüzeyde pütür ve pürüz oluşumunu engellemektedir.

 

Parke sistre cila uygulamasının en son aşaması olan cilalama işlemi isteğe bağlı olarak cam cila veya çift kompenentli cila olarak tercihi yapılarak uygulaması yapılır. Parke sistre cila uygulaması için telefonla destek alabilir, sorularınıza en kısa zamanda cevap alabilirsiniz.

 

Sistre yaptırmak isteyenlerin şunlara dikkat etmesi gerekir

 

Sistre yapılacak alanın boş olması şarttır.

Parke sistre yapılacak alanda elektrik olması şarttır. Çünkü bu uygulamayı yapan makineler elektrik ile çalışır.

Parke sistre cila yapılacak alanda su olması şarttır. Parke aralarındaki boşlukların doldurulmasında kullanılan macun için bir miktar suya ihtiyaç vardır.