Yer döşemelerinden biri olan parke, zemine döşendikten sonra sistre yapılır, bir takım işlemlerden sonrada en son uygulama olarak da cilalanır. Parke cilası uygulanacak alanlara göre de çeşitlenir. Parke cilasındaki çeşitler cilanın kalitesine, uygulanacak alanın trafiğine göre bakılarak uygulanır. Mesela cam cila uygulandıktan sonra oldukça güzel parlar, pırıl pırıl bir görüntüye sahip olur. Cam cila sentetik özlü bir ciladır. Konutlara uygulanan bir cila türüdür. Sentetik özlü parke cila olması nedeni ile yoğun trafiğe dayanıklı bir cila değildir.

Cam cila mekana uygulanmadan önce tiner ile inceltilir. İncelen cila içerisindeki tiner kısa süre sonra uçarak havaya karışır buda cilanın zayıflamasına neden olur. Diğer bir parke cila türü olan çift kompenentli cilada ise inceltme işlemi yapılmaz. İnceltmenin aksine cilaya dondurucu katılır. Böylece cila hem daha sert, dayanıklı ve yoğun trafiğe uygun bir cila olacaktır. Bu parke cila konutlarda ve iş yerlerinde kusursuz şekilde uygulanacak bir cila türüdür.

Zemine cam cila uygulaması yapılmadan önce mutlaka alana sistre uygulanmalıdır. Eskimiş yüzeyler sistre olmadan cilalanır ise yapılan iş olumlu neticelenmez. Ankara sistre firmamız standart uygulamalrın tamıyla gereken işlemleri yapmaktadır.